czwartek, 29 maja 2014

Niedzielny Dzień Matki.

Niedzielę spędzaliśmy u Rodziców na obiedzie. Z okazji Dnia Matki, Mama Tajemniczego zorganizowała obiad, zapraszając swoją Mamę, którą my dowieźliśmy na miejsce. Jak zwykle wszystko co było ugotowane było pyszne...włącznie z deserami.

Mama Tajemniczego to moja prywatna Nigella Lawson. Imponują mi jej zdolności, nie tylko kulinarne ale także umiejętność pięknego przystrojenia stołu. Wszystko co się je jest smaczne i wspaniale wygląda. Na początku miałam kompleksy, że ja nie jestem taka dobra, teraz się z tym pogodziłam i nie stanowi to dla mnie problemu. Nawet nie usiłuję Jej dorównać. Za to cieszę się za każdym razem, kiedy tam jesteśmy, że mam okazję doświadczać tak pięknego i pysznego posiłku :)

Po pysznym obiedzie nadszedł czas na deser-jeden z moich ulubionych czyli truskawki, duuużo bitej śmietany i do tego bezy...mniam! Wszystko co ma owoce i bitą śmietanę już jest dla mnie smaczne :)

Do tego ta sceneria-las, obiad na tarasie, śpiewające ptaki, odwiedzające nas wiewiórki...Ile ja bym dała, żeby się wyprowadzić do domku w lesie... z dala od ludzi.

Do domu wróciliśmy wieczorem. Tajemniczy zdążył jeszcze zagłosować.


Mała fotorelacja:

A tak wyglądały przystawki:


A to placek drożdżowy z rabarbarem (albo z rabarberem, jak to widzieliśmy w poznańskim Real'u), który Tajemniczy upiekł dla swojej Mamy. Chyba Wam jeszcze nie pisałam, Tajemniczy stał się mistrzem w robieniu placków drożdżowych, nikt nie wypieka takich, jak On i nie jest to tylko moje zdanie....:)


Dzisiaj miałam bardzo ważne spotkanie. Przedstawione mi propozycje są zachęcające :) Spotkanie uważam za bardzo udane :)


A co Wy robiliście w niedzielę?

1 komentarz: