czwartek, 17 kwietnia 2014

Weekendowe wspomnienia: sobota jaką lubimy

W sobotę rano mocno czułam mieście swojego ciała-wszystkie :) Szczególnie te, których istnienie odczuwam bardzo rzadko... :P Powylegiwałam się w łóżku, kiedy Tajemniczy czytał obok mnie książkę. Uwielbiam te nasze poranki :)
Potem pyszne, wspólne śniadanie obowiązkowo z sokiem:
i niewiele się zastanawiając poszliśmy na spacer do lasu. Pogoda była przepiękna, a niedziela nie zapowiadała się już tak dobrze. Pospacerowaliśmy po lesie, ptaki śpiewały jak oszalałe-uwielbiam :) Do tego, bardzo dobrze mi to zrobiło na obolałe mięśnie, choć pierwsze 300 metrów było straszne!! :) Ostatecznie zrobiliśmy 10 km. Oto kilka obrazków z lasu:W drodze do domu, małe zakupy w Lidl, a potem pędem do domu, zrobić obiad, wyszykować się i pospiesznie wyjść na spotkanie.
NA spotkanie nasz kumpel wybrał Restauracja Dąbrowskiego 42. Gdy o niej rozmawialiśmy, powiedział, ze klimat na pewno nam się spodoba i faktycznie tak było :) Lubimy taki klimat, choć dostaliśmy chyba najgorszy z możliwych stolików...wszystkie inne były zajęte, włącznie ze stolikami na 10 osób...Mieli ruch...
Po średnio smacznej cafe latte (z zimnym mlekiem-co to za pomysł????) i wspaniałym jabłeczniku na ciepło z kulką lodów wybraliśmy się do teatru, na sztukę "Dziady". Tak, to są te oryginalne "Dziady" Mickiewicza :) I od razu powiem szczerze, zę wszystkie pozycje wpisane w kanon literatury, to nigdy nie były moje ulubione pozycje. Bliżej mi było do "Pamiętnika narkomanki" czy "My dzieci z dworca Zoo" niż do "dziadów" czy innych "Panów Tadeuszów"...Jednak ta sztuka, to wspaniałe dzieło.
Trwa trzy godziny, z przerwą w środku ale uwierzcie mi, nie można się nudzić. Ja byłam pod szczególnie wielkim wrażeniem Tomasza Nosinowskiego, który zagrał m.in. Jokera (tak, tego z Batmana). To jak on śpiewał, jak gestykulował, mimika twarzy-to mistrzostwo świata!!!
Ogromne wrażenie zrobił na mnie jeszcze Mariusz Zaniewski, grający Gustawa. Znany zresztą z serialu "Plotkara" i nie tylko :) Gdy siedziałam w teatrze, nie zdawałam sobie nawet sprawy, że to ta sama osoba...
Dialogi jakie miał do powiedzenia, wcale nie współczesnym językiem, to naprawdę mistrzostwo świata. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie, ogromne...W domu byliśmy przed 23:00. Zjedliśmy kolację, porozmawialiśmy o wrażeniach (nie tylko dotyczących sztuki :) ), szybka kąpiel i poszliśmy spać.

To był wspaniały dzień, obydwoje stwierdziliśmy, że to jest to :)

A Wy? Lubicie sztuki teatralne?

3 komentarze:

 1. Dziady uwielbiam, od zawsze.

  OdpowiedzUsuń
 2. ależ WAM dobrze ;-)
  nie pamiętam kiedy ostatnio byłam w teatrze
  czas to zmienić !!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zdecydowanie!! sztuki są takie wspaniałe, koniecznie wdroż się ponownie :)

   Usuń