czwartek, 3 kwietnia 2014

Weekendowe wspomnienia: smaczna sobota

Sobota była dniem, który zaplanowałam dla Nas. Rano wykład o odpowiedzialnej konsumpcji. A właściwie to dwa wykłady, jeden prowadzony przez Kalinę Michocką z tytki, a drugi przez Pana Wojciecha Ziębę ze sklepu Sprawiedliwego Handlu prowadzonego przez Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu "Trzeci Świat i My".
Zachęcam do spojrzenia na stronę Kaliny, bo jest tam zbiór fantastycznych informacji, linków, odniesień do książek, a także zbiór dobrych miejsc w Poznaniu, takich, które pochylają się nad działaniem eko i fair trade :)
Wykłady były na 11:00 więc można było się wyspać i bez problemu dotrzeć na miejsce :) Przywitano nas bardzo serdecznie, wręczono kupony na ciacho i herbatkę :) Ja pokusiłam się na marchewkowe i herbatę chai latte. Tajemniczy wybrał sobie ciasto z jabłkami, które nie wyglądało zachęcająco bo się rozpadało ale było bajeczne w smaku...
Gdy już się wygodnie rozsiedliśmy, zaczęły się wykłady.

Musze przyznać, że coraz bardziej ujmują mnie prezentacje robione w prezi a nie power point. Po pierwsze ten drugi program nie daje takich możliwości, a po drugie niewiele osób zna jego lepsze strony, dlatego zazwyczaj prezentacje są kiepskiej jakości, nieestetyczne. 

Kalina miała prezentacje w prezi, bardzo ciekawie zrobioną, tylko jak sama powiedziała na początku, przygotowaną na godzinne wystąpienie, a dla nas miała tylko pół godziny. Nie rozumiem, jak ktoś jest zaproszony na prelekcje, powinien się przygotować adekwatnie do grona zaproszonych ale także czasu jaki ma. Finał był taki, ze najwięcej slajdów było skomentowanych "na to nie mamy czasu", "to zobaczycie sobie w domu", "o tym sobie poczytacie jak Was to interesuje"...no trochę słabo...Choć jest to jedyna rzecz do jakiej mogę się przyczepić.

Co do Pana Wojciecha, to mam wrażenie, że totalnie nie trafił do grupy jaka się pojawiła. Inaczej mówi się do studentów, inaczej do ludzi w średnim wieku. Mówił bardzo interesujące rzeczy i wiele się dowiedzieliśmy, jednak mimo wszystko forma przekazu nie była odpowiednia, nie wspominając już o prezentacji, która była z poprzedniego wieku, jak to określił Tajemniczy...Mimo wszystko zachęcam do dowiedzenia strony www Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu "Trzeci Świat i My

Gdybym miała podsumować spotkanie, warto było się wybrać do Głośnej i posłuchać co Kalina i Pan Wojciech mieli do powiedzenia. Dobrze jest wysłuchać zdania innych, szczególnie jeśli są bardziej w temacie niż my. 


Po wykładach wróciliśmy do domu, włączyliśmy film i delektowaliśmy się wolnym dniem, który w całości mogliśmy spędzić razem :) Na wieczór byliśmy umówieni z naszym bliskim kumplem. W miejscu spotkania ustaliliśmy, że idziemy do Nastawni , gdzie już raz byliśmy razem. Tym razem wybraliśmy to miejsce, ponieważ kawiarnia do której chcieliśmy się wybrać miała wspaniałe godziny otwarcia-do 18:00 ;/ Nastawnia nas nie zawiodła. To miejsce bardzo mi się podoba, teraz wiem, jakiej farby użyjemy  łazience;>
Spotkanie jak zwykle bardzo udane i choć mieliśmy prawie 3h czasu, to wcale nie czuliśmy, że to są aż trzy godziny, a raczej, że tylko :) Po pogaduchach, grzanym winie i grzanym piwie, wybraliśmy się do Teatru Nowego na sztukę zatytułowaną "Przyjęcie dla Głupca". Naprawdę świetna sztuka, dawno się tak nie ubawiłam w teatrze! Istna komedia!! Zresztą z aktorami, których bardzo lubię :) Bardzo Wam polecam, pierwszorzędna rozrywka :)


Źródło: http://www.teatrnowy.pl/

Po sztuce, wybraliśmy się do domu...i zobaczyliśmy film do końca. Kolejny bardzo intensywny dzień. Tylko spędzony razem, dlatego bardzo mnie cieszył :) Lubię, kiedy mamy zaplanowany dzień, jest on produktywny, dowiadujemy się czegoś nowego, idziemy w nowe miejsca, poznajemy nowych ludzi. Lubię, kiedy wszystko robimy razem-śniadania, obiady, razem oglądamy, słuchamy, spotykamy się z innymi...mamy tak mało czasu dla siebie, każda chwila jest cenna, dlatego warto ruszyć tyłek, żeby mieć później co wspominać :) Na siedzenie w domu, jeszcze przyjdzie czas :)

A Wy? Lubicie aktywne weekendy ?

8 komentarzy:

 1. super, że tak umiecie spędzać ze sobą czas
  wiele par tego nie potrafi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam sie z Tobą. W sensie,tez sie z tego cieszę. Niestety zgadzam sie tez tym drugim stwierdzeniem, wiele par zwyczajnie niepotrafiących być ze sobą wiec sie mijają...

   Usuń
 2. Niestety ekonomia mnie odrzuca na 1000 km - uraz po studiach heheh :) po prostu nie interesuje mnie to zupełnie. Szkoda, że tak trochę na odwal się te wykłady zrobili, rozumiem Twoje zdziwienie.

  A jaki film oglądaliście?

  Uwielbiam aktywne weekendy ale na łonie natury: wypady w góry, do lasu, na ryby :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko to nie jest ekonomia w rozumieńiu akademickim, to nieco inna strona ekonomii:)
   Co do filmu, to nie pamietam co akurat wtedy oglądaliśmy. Ostatnio dużo oglądamy, tak ogólnie :)

   Tez lubię wypady na łono natury, dlatego spacer po chorobie w lesie, bardzo dobrze mi zrobił :) choć przerwa była długa widać było, ze tego potrzebowałem :)

   Usuń
  2. Dea, to nie był spacer! To była wycieczka! 18km to już coś więcej jak spacer. UV

   Usuń
  3. Racja :) Było bosko!!

   Usuń
 3. Ooo, a gdzie takie wycieczki robicie?
  Świetny taki aktywny weekend we dwoje. Ja lubię bardzo. Najbardziej lubię dyskusje z Panem B. po wykładzie, filmie czy sztuce. Potrafimy godzinami rozmawiać o tym co widzieliśmy, dzielić się opiniami i spostrzeżeniami. Trochę to dla mnie niesamowite :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My wybieramy się w lasy poza miasto :) Jest tego sporo zważywszy, ze blisko mamy piszczę zielonkę :)
   Masz rację, takie dzielenie się spostrzeżeniami jest niesamowite. Jak si,e tego w związku nie robi (wszystko jedno z jakiego powodu), to nie jest on pełny i moim zdaniem nie ma szans na dłuższe przetrwanie. No chyba, ze to układ ekonomiczny ale nie to miałam na myśli :)

   A to, co jest ciekawe, w takich wycieczkach to to, ze nikt nie przeszkadza i naprawdę można spokojnie porozmawiać :)

   Usuń