niedziela, 10 listopada 2013

Co u nas?

W tym roku urlop znowu nas ominął. Dlatego z okazji ślubu mojej przyjaciółki oraz 1.11.2013 postanowiliśmy przedłużyć sobie weekend. 
W jego trakcie zwiedziliśmy kolejny raz kawałek Niemiec oraz Park Skalny w Czechach (relacja niedługo). Ten wolny czas był nam bardzo potrzebny...

Jeśli chodzi o Wesele, to na żadnym nie bawiłam się tak dobrze. Choć gdyby Tajemniczy nie poszedł tak w tango, z pewnością bawiłabym sie lepiej ;)
Po Weselu przyszedł czas na poprawiny a kilka dni później na wizytę u Młodych. Zostaliśmy obdarowaniu oscypkami i kiełbasą własnej roboty (to wlaśnie u nich zakochałam się w oscypkach). Po powrocie do domu umilałam sobie nimi czas, przypominając sobie wesele:
W trakcie odpoczynku przebywaliśmy w moich rodzinnych stronach :) Kot pomagał nam gotować. Jak widać oscypkami nie pogardzi. Teraz pilnuje nawet mojej torebki...
Korzystając z weekendów Tajemniczy robi mi zaskakujące sniadania niemalże do łożka:)
Robimy też swoje ulubione obiady:) Ostatnio ciasto robiłam ja, co Tajemniczy bardzo chwalił, bo podobno ciasto wyszło przepyszne :) Do pizzy zrobiłam także sos czosnkowy za którym ostatnio przepadam, nie tylko z powodu smaku ale działań anty-chorobowych (koleżanka z pracy ponownie popisała się egoizmem chodząc do pracy na antybiotyku i z gorączką)

W trakcie przygotowywania pizzy trafiłam na pieczarki bliźniaki :)Nadrobiłam także zaległości w czytaniu:Wczoraj korzystając z tego, zę cały dzień spędziliśmy w domu (poza zakupami w zielarni), nadrabialiśmy zaległości filmowe.

Widzieliśmy:

"Drugie oblicze"


Bardzo dobry film, polecam zobaczyć.


 "English teacher"Film średni, choć pokazuje, że każdy nasz czyn i każde nasze słowo ma konsekwencje.


"Swing"Film zrobiony na podstawie sztuki teatralnej. I choc mistrzostwo aktorstwa to to nie ejst, to ubawiłam się na tym niesamowicie, a Julia Kamińska zagrała tam wspaniale :)

4 komentarze:

 1. fajne, jest to że dana rzecz, lub piosenka jż nam się kojarzy z daną rzeczą, miejscem, wydarzeniem
  z takich potem wspomnień składa się nasza historia ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zgadam się z Tobą, to tworzy nas.

   Usuń
 2. Sporo się działo.działo. Fajnie.
  Oscypki kocham.
  Ale u nas dziś rogale marcinskie i strasznie mi słodko ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 10? W Warszawie? Świat staje na głowie :-D
   Rogale są dozwolone 11.11 i tylko w Poznaniu.

   A były przynajmniej z "białym" makiem?

   UV

   Usuń