niedziela, 16 grudnia 2012

"Oddaj mi dzieci"

Udało mi się przeczytać kolejną książkę (od dłuższego już czasu nie miałam czasu na prozę). Książka, podobnie jak ostatnia, wydana jest w formie pamiętnika. Po książki tego rodzaju sięgam najchętniej. Opowiada przede wszystkim o przywiązaniu matki do dzieci, różnicach kulturowych (wschód-zachód), a przede wszystkim o procederze uprawianym przez muzułmańskich mężczyzn-porywaniu własnych dzieci ich matkom.
Książka pokazuje historię kobiety, która mieszka w Londynie ze swoim mężem muzułmaninem. Mają razem troje dzieci i jedno dziecko z poprzedniego związku autorki. Angażuje się ona w pomoc kobietom, których dzieci zostały uprowadzone przez ich mężów. Początkowo jej mąż pochwala jej działania, wspiera ją. Tym bardziej, nie spodziewała się, że los jej "klientek" kiedyś dotknie i ją. A jednak. Dalej histroii opowiadać Wam nie będę ale myślę, że warto przeczytać ten pamiętnik. Oprócz opisu przeżytych zdarzeń pokazuje, że człowiek potrafi wybaczać i iść dalej przez życie. Dodatkowo są relacje wszystkich dzieci, związane z tym jak pamiętają te wydarzenia.

Książka jest formatu kieszonkowego, ma 206 stron i zakupiłam ją w Biedronce po okazyjnej cenie 9,90zł. Jednak z tego co się orientuję, bywa też w tanich księgarniach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz