wtorek, 9 lipca 2013

Filmowo.Korzystając z długiego weekendu, który już dawno za nami, nadrobiliśmy zalehłości w ogladaniu filmów, chociaż teraz powolimy zbliżamy się do końca propozycji-trzeba uzupełnić bazę :)
Już się dogadałam ze znajomym, że mam mu zrobić liste tego co mnie intereusje i pouszka w swoich zbiorach. 
Macie dobre filmy godne polecenia? Piszcie!Tego filmu, chyba nikomu przedstawiac nie muszę:) Mój kinowy hit, który od momentu kupienia, do dzisiaj (wlączając wizytę w kinie) widziałam chyba z 60 razy. Pewne kwestie znam już na pamięć, tak w wydaniach sezonowych, choć mam tylko jeden sezon. Wiecie gdzie można kupić wszystkie?


Film, który włączyliśmy, bo nie było już niczego innego. Historia zaczyna się nieco nudnawo ale warto przetrwać pierwsze dziesięć minut, bo jest niezwykła. Pokazuje ludzkie lęki, to jak można człowieka uwarunkować oraz to, że każdy z nas ma priorytety z których nie zrezygnuje. Piękna sceneria statków wyglądających niczym pałace...


Ta pozycja jest szczególnie ciekawa ze względu na to, ze mocno dotyka tego, co ja teraz czuję. Gdy oglądałam ten film, miałam wrażenie, że ktoś nakręcił go specjalnie dla mnie :)
Wspaniała historia dqóch kobiet, a wiec dwie historie. Obydwie prawdziwe, choć dzieliło je kilkadziesiąt lat.
Film o miłości do gotowania i jedzenia, o prawdziwej przyjaźni, marzeniach, o tym jak bardzo potrzebna nam satysfakcja z tego co robimy i uznanie innych.


Ta historia jest niezwykła ze względu na głównego bohatera-psa. I mogłoby sie wydawać, że to kino familijne ale nie do końca. To parwdziwa historia, a ten pies ma swój pomnik na stacji shibuya w Tokio.
Jeżeli jdsteście zainteresowani, TUTAJ możecie przeczytać więcej :) Ten film jest bardzo budujący, pokazuje przywiązanie zwierząt, które często tak źle traktujemy.
Żródło:
http://www.filmweb.pl/film/Centurion-2010-504239
Film, który Tajemniczy włączył, bo wcześiejsza piątka okazała się kompletnym nieporozumieniem klasy "D".

Film bardzo ciekawy, zrealizowany w pięknych plenerach ale realistyczność odcinania głów mogli sobie darować. Zupełnie nie rozumiem dlaczego  w tak wielu filmach, tak epatuje się szczegółami związanymi z zabijaniem.Przecież można to dobrze i dobitnie pokazać, nie pokazując nic...ale to chyba tylko mistrzowie kina potrafią.
Z tego co mówił mój znajomy, to już 3 film o tej samej ekpie, o której nikt miał nie pamiętać.

Przede wszystkim możemy tu zobaczyć jak skrzywdzenie człowieka może go skanalizować na jedno działanie przez kilkanaście lat życia.

W naszym skromnym zbiorze, zostały jeszcze dwie płyty do zobaczenia. Choć Tajemniczy twierdzi, że         pierwszej oglądać, zamiaru nie ma, a drugą widzieliśmy już kilka razy (czego ja kompletnie nie pamiętam), nie zrażam się tym-zobaczę je sobie sama :)

1 komentarz:

  1. allegro?
    ostatnio kupiłam Twój styl z filmem "Sęp" i Galę z "Dziewczyna z tatuażem", a wcześniej chyba Flesza z "Zakochani w Rzymie'.
    Będę oglądać jak Laura ruszy nad morze next week.

    OdpowiedzUsuń