wtorek, 24 września 2013

Ostatnio.

Jeśli już jestem zmuszona do jesiennych wieczorów, lubię je spędzać przed TV z kubkiem ciepłej herbaty albo czerwonego wina. Swoją droga, niedługo będzie dobry czas na grzańca :)

Z serii ostatnio widziane:


"Czas zemsty"
Film, który tytułem wcale nie zachęca. Za to obsadą już bardzo. Farell oraz Rapace to twarze, które chętnie oglądam :)
Moim zdaniem mało kto potrafi zagrać psychopatę tak dobrze jak Collin (choć nie taką rolę gra tutaj).
Nie jest to film konieczny zobaczenia ale jeśli macie czas i lubicie taką obsadę, polecam :)
"Californication"
Californication wciagneło mnie już po pierwszym odcinku z pierwszej serii. Obecnie jestem w trakcie czwartego sezonu :) Choć jestem zdania, że absolutnie nie jest to to dla każdego :)
"Oranges"
Pierwsze wcielenie poza Housem, gdzie widzę, Hugh. Przyznam szczerze, że mam mieszane uczucia.
Jego poprzedni wizerunek wbił mi się do głowy tak mocno, że aż cię zko sie go ogląda bez ripost i sarkazmu."Podstępne druhny" 
To miała być komedia na poprawe humoru dzisiejszego dnia. Głupawa, typowo amerykańska...Jednak nie moge powiedzieć, żebym sie nie uśmiała...
"16-letnia mama"
Film, który włączyłam zaupelnie przypadkowo (nawiasem mówiąc-szukajć czegoś zabawnego). Film o temtyce, która znam nieco bliżej, nie tylko z filmów i programów na MTV. 
Bardzo wzruszająca historia matki, która bardzo kocha swoje dziecko, które urodziło dziecko. Warto zobaczyć, chociaż jakość tego filmu jest bardzo słaba.
Tutaj widziałam pierwszy raz Jane Krakowski w innej roli, niż tej z Ally McBeal :)"Świnki"
Akcja filmu toczy sie na granicy niemiecko-polskiej na przejściu Śieniawka-Zittau.
Ukazywany problem dotyczy dziecięcej prosytucji.
Bardzo realistyczny, wstrząsający, pokazujący ryzyko z jakim wiąze sie życie dziecka w małej, przygranicznej miejscowości, naiwność nastolatków i bezwględność dorosłych...Zdecydowanie tylko dla dorosłych.A oto moje dzisiejsze zdrowotne śniadanko:
Bagietka przykryła mozarellę i znaczną część pomidorów. I pomimo, ze uwielbiam to danie, nie wiedzieć dlaczego, dzisiaj w ogóle mi nie smakowało :(


Z serii przeczytane/przeglądane:"Metro na szpilkach"
Nie wiedziałam, że jest takie wydanie:) Kilka ciekawych felietonów i zachęta do kupna książki "Fashion Book Poland", która zawiera sporo faktów historycznych (podobno). Mam na nią ochotę ale cena jest dosyć...150zł!!

"InStyle" Sierpień 2013 
Bardzo ciekawy wywiad z Salmą Hayek. 
Znacie sklep Answer? Nie? Poznajcie! Warunki zakupu mają wspaniałe, przynajmniej teoretycznie,. Jak to wygląda w praktyce dam Wam znać, gdy sie przekonam na własnej skórze :)


Katalog IKEA
Kiedy przyszedł moja sąsiadka obwieściła mi, że nowa Biblia została wydana ;)
Uwielbiam rzeczy z IKEA, chociaż nie wszystkie. Uwielbiam także ich katalogi, choć w tym widać wyraźną tendencję do podążania w kolor raczej ciemny niż jasny czego zwolennikiem nie jestem.


David Nicholls "Dubler"
Książka o tym, jak zaskakująco mogą się zmieniać role w życiu. Niewarto traktowac kogoś z wyższością i go poniżać...nigdy nie wiadomo kim ten ktoś bedzie dla nas jutro...
Jak dla mnie trzeba przebrnąć przez pierwszych 80 stron, potem czyta się znacznie lepiej...:)Andrew Morton "Diana: Moja historia"
Dianę mam właśnie na tapecie, jak ją skończę, a jest gruba i ma wąskie marginesy, dam Wam znać :)

2 komentarze:

  1. a u mnie ostatnio posucha z ksiązkami
    czasami jakiś program lub serial obejrzę, ale kiedyś mam poczucie wiecej potrafiłam obejrzeć

    OdpowiedzUsuń
  2. Jesiennie intensywnie. I fajnie :-)

    OdpowiedzUsuń