wtorek, 29 lipca 2014

Przeczytane: "Przeznaczenie nie omija Warszawy".

Książka, którą polecała mi Babcia Tajemniczego. Chętnie zabrałam się za jej lekturę, bo zazwyczaj Babcia czyta dobre książki :)

Książka napisana  w formie pamiętnika, wspomnień kobiety, która bardzo przysłużyła się Polakom i Żydom, w najgorszych dla nich czasach.
Redakcja wspomina, w kilku momentach, że można napotkać rozbieżności historyczne należy jednak pamiętać, że wspomnienia, nie mają na celu przedstawienia rzetelnej historii, a wrażenia, subiektywne odczucia.

Książkę czyta się bardzo dobrze. Jest napisana wspaniałym językiem. Pomimo tego, że do najcieńszych nie należy czyta się ją szybko i z przyjemnością. Nawet, jeśli nie znacie lub nie lubicie historii.

Szczególnie polecam tym, którzy lubią formę pamiętnikową. Pozycja warta przeczytania. Bo dzisiaj nie spotyka się wielu ludzi, którzy oddaliby życie za Ojczyznę.1 komentarz:

  1. Temat 2 wojny światowej mnie szczególnie interesuje, tak więc może będzie mi dane przeczytać tę pozycję. Jeśli chodzi o formę pisania, to nie ma znaczenia. Jako nastolatka czytałam "Pamiętnik Narkomanki " i wciągnął mnie niesamowicie, a sądziłam, że będzie się nieprzyjemnie czytać. Wszystko zależy od autora, czy próbuje zaciekawić w odpowiedni sposób czytelnika.

    OdpowiedzUsuń